V našej telocvični sa uskutočnilo Olympijské športové popoludnie, počas ktorého si žiaci vyskúšali, aké je to súťažiť ako na skutočných olympijských hrách. Hneď na úvod sme si užili slávnostný sprievod s fakľami a vlajkami, ktorý vytvoril autentickú olympijskú atmosféru a naladil všetkých na športovú náladu. Následne sa žiaci rozdelili do piatich zmiešaných skupín so zastúpením všetkých ročníkov.
Žiaci si zmerali sily v rôznych športových aktivitách. Každú z nich viedla pani vychovávateľka či asistentka, ktorá vysvetlila pravidlá a dohliadala na celé dianie.
Telocvičňou sa niesla výborná nálada, fair play a množstvo smiechu, ale aj súťaživosti. Na záver sme poďakovali všetkým športovcom za popoludnie plné pohybu a radosti. Ukázalo sa, že najdôležitejšie nie je zvíťaziť, ale zabaviť sa, prekonať samého seba a byť tímovým hráčom.
O krásnu výzdobu sa postarali štvrtáci, ktorí pripravili tematický plagát motivovaný práve dnešným športovým popoludním.
Okrem súťažiacich sme mali aj skupinku nadšených fanúšikov hokeja, ktorí zostali povzbudzovať a veru sa oplatilo, pretože spoločne sme sa tešili z výhry 6 : 2.
Vychovávateľky ŠKD