Počas týždňa, v ktorom prebiehal projekt Škola inak, si mohli žiaci rozširovať svoje vedomosti z anglického jazyka netradičnou a zaujímavejšou formou, keďže vedomosti tentokrát nezískavali len v školských laviciach, ale najmä priamo na miestach, ktoré s danými témami súviseli - v uliciach nášho mesta.
Žiaci 5. a 7. ročníka sa zaoberali tým, kam môžu návštevníci nášho mesta ísť, čo tu môžu vidieť. Spoznávali jednotlivé budovy, zisťovali, čo sa nachádza na našom námestí, navštívili Radnicu, kde im pani sprievodkyňa porozprávala zaujímavosti z histórie Bardejova a previedla ich po expozícii múzea a kráčali po stopách významných pamiatok či historických budov, bášt a hradieb.
Žiaci 6. ročníka si upevnili svoje vedomosti a samozrejme aj slovnú zásobu na tému zvieratá na farme tak, že sa v stredu 7. marca na jednu rovno vybrali - navštívili Hospodárky dvor Busov v Gaboltove. To ale nebolo všetko, v piatok ich ďalšou úlohou bolo vytvoriť si vlastný imaginárny „anglický“ obchod alebo reštauráciu a ponúknuť nám svoj tovar alebo jedálny lístok. No a ako to mali zistiť? Tak, že tieto miesta jednoducho navštívili.
Žiakov 9. ročníka čakala trošku vážnejšia téma - celý deň sa venovali problémom ako rasizmus, segregácia a extrémizmus. Najprv sa oboznámili s príbehom američanky Rosy Parksovej, ktorej odpoveď „Nie!“ v autobuse v meste Montgomery, Alabama v 1955 spustila vlnu bojkotov a demonštrácií proti rasovej segregácii, ktoré viedol vtedy ešte neznámy kazateľ Martin Luther King, čo znamenalo zrod afroamerického hnutia za občianske práva. Neskôr sa vrámci spojenia s hodinou dejepisu vybrali do židovského suburbia, navštívili synagógu, besedovali s psychologičkou o extrémizme a zavŕšili to americkým filmom o zachraňovaní židov z koncentračných táborov.
Tento týždeň bol pre žiakov veľmi nezvyčajný a zábavný, naučili sa mnoho nových vecí a podľa ich slov by si ho ešte radi zopakovali.
Mgr. Iveta Kašprišinová