• Turistika - Kapušiansky hrad
    • Turistika s TOMom
      Termín: 01.mája.2024
      Zraz: 8:15 pri železničnej stanici Bardejov
      Presun: vlakom (deti zadarmo, ak majú preukážku) do Kapušian pri Prešove
      Program: Výstup na Kapušiansky hrad
      Dĺžka trasy: 5 km
      Náročnosť: ľahká
      Bližšie info: 0917 571 436 - Mudr. Jozef Chovanec
      Srdečne pozývame žiakov ZŠ a MŠ. Vhodné aj pre rodiny s menšími deťmi.
    • MÁJ 2024
    • Celý mesiac máj bude prebiehať zápis do našej MŠ.
      Prihlášku dom MŠ si môžete vypísať elektronicky na našom webe: zspp.edupage.org, vytlačiť, potvrdiť detským lekárom, podpísať rodičmi a priniesť na sekretariát ZŠ s MŠ Pod papierňou alebo osobne si prevziať prihlášku u p. zástupkyne MŠ, ktorá vám vysvetlí celý proces.
          • Digitálny kompas

            Dnes si žiaci piateho ročníka vyrobili z micro:bita kompas. Verili by ste, že aj toto dokáže micro:bit? Ako prvý krok, sme si museli micro:bit nakalibrovať. Druhý krok spočíval v programovaní - zostavení kódu. Pozostával z množstva podmienok, ktoré nám mali zabezpečiť, aby nám správne ukazoval 4 základné svetové strany - sever, juh, východ, západ. Ako sme dosiahli to, aby nám ukazoval svetové strany? Digitálny kompas funguje na princípe buzoly, kde podľa veľkosti azimutu vieme určiť o akú svetovú stranu ide. Dnešnou hodinou sme poukázali na možnosť využitia medzipredmetových vzťahov informatika-geografia. Pomocou buzoly sme si overili, že náš digitálny kompas ukazuje svetové strany správne.

          • Projekt pre piatakov MyMachine

            Od začiatku školského roka sú žiaci V. A pod vedením p.uč. Lenártovej zapojení do projektu MyMachine, ktorý je realizovaný pod záštitou neziskovej organizácie Karpatská nadácia reprezentovaná pani Žofiou Teplickou. Je to vzdelávací program v zmysle hesla „Spolu meníme malé sny na veľké myšlienky“. Projekt sa realizuje v 3 krokoch – od nápadu cez koncept po prototyp. V prvom kroku deti na základnej škole vymyslia svoj vysnívaný vynález, v druhom kroku univerzitní študenti navrhnú dizajn a funkcie a v treťom kroku študenti technických škôl vyrobia funkčný prototyp. Celý proces je založený na spoluvytváraní, spolupráci medzi deťmi a študentmi stredných a vysokých škôl. Tí spolupracujú ako rovnocenní partneri počas celého školského roka. 3. novembra 2022 prišli traja univerzitní študenti Technickej univerzity v Košiciach (TUKE) a predstavili workshop, po ktorom žiaci kreslili svoje nápady.

          • Láska hory prenáša

            Láska, Bože, láska,
            kde ťa ľudia berú?
            Na horách nerastieš,
            v poli ťa nesejú.


            14. február – deň svätého Valentína
            Tento sviatok sme si na škole pripomenuli zhotovením Valentínok, Valentínskej pošty. Do
            pripravenej krabičky ktokoľvek zo školy mohol hodiť svoj pozdrav pre osobu, ktorej chcel
            urobiť radosť, potešiť ju.

          • Karneval

            Milé slečny, milí páni,

            princezná či kráľ, dnes tu iba pre vás máme fašiangový bál. Šašo vraví upažiť, princezná zas pripažiť. Striga kričí ruky hore, zapažiť a potom vbok. Žabka kváka urob skok. Pečie, pečie kuchár úkrok sem a potom tam, zatoč sa a zavrť zadkom. Dnes tu máme karneeeevaaaaal...... takto v piatok 27.1.2023 sme v našej škole roztočili karneval. Tento rok k nám prišli aj predškoláci z MŠ. Z jedálne sa ozýval smiech a tanec – Fašiangový harmatanec. Pýtali sa masky, kde je Elka, Ninka, Stelka moja dobrá kamarátka? Poskrývaní za maskami, nepoznali samých seba. Veľkí, malí pekne v rade predstavili sa v promenáde. Stretli sme princezničky, pirátov, prišli aj futbalisti, pekár, Avatár, rubiková kocka a mnoho iných krásnych masiek. Všetci sme sa pri hudbe bavili a tancovali. Karneval vyvrcholil súťažou o najkrajšiu karnevalovú masku. Karnevalové masky hodnotila porota a do hodn

        • Deň bezpečného internetu
          • Deň bezpečného internetu

            Pri príležitosti dňa bezpečného internetu, ktorým je tohto roku 07. február 2023 prinášame niekoľko nasledujúcich rád pre rodičov o problematike bezpečného internetu a kyberšikanovaní:

            • Nemalo by sa stať, že internetová komunikácia dieťaťu nahradí osobnú komunikáciu a stretnutia s jeho kamarátmi.
          • Druháci na ľade

            Ruky hore dám, predpažím a idem sám.

            Ruky hore dám, pozri, ako cvičím.

            Ruky hore dám, rozpažím a idem sám.

            Ruky hore dám, a tak si na tom fičím.

            Behám, skáčem, plávam.

            Všetko ma to baví.

            Celé telo zapájam.

            Ten, kto športuje a cvičí,

            býva zdravý.

            Energie veľa mám.

            Povedz nám, na čo je to dobré?!

          • VŠETKOVEDKOVIA

            Celoslovenská vedomostná súťaž Všetkovedko je určená pre žiakov 2. – 4. ročníka základných škôl. Obsahuje otázky zo všetkých oblastí, s ktorými sa žiaci doteraz stretli - vlastiveda, prírodoveda, slovenský jazyk a literatúra, matematika, anglický jazyk, informatická, dopravná, hudobná a výtvarná výchova. Naši žiaci sa na Všetkovedka vždy veľmi tešia. Aj napriek tomu, že ich niektoré úlohy potrápili viac, v závere boli spokojní, že sa s nimi úspešne popasovali. Najlepší získali titul Všetkovedko, ostatní si odnášajú titul Všetkovedkov učeň.

          • Digitálna hra Kameň, papier, nožnice

            Dnes žiaci piateho ročníka na predmete Digitálne technológie hrali hru Kameň, papier, nožnice.

            To je nuda, čo? ALE!

            Žiaci to až také nudné nemali, pretože hru si najprv museli naprogramovať na micro:bitoch, museli využiť doterajšie vedomosti o premenných a výbere náhodných čísel a dokonca sa dnes naučili aj niečo nové, a to použitie podmienok AK – POTOM, INAK – AK, atď., z angličtiny známe ako IF-THEN-ELSE. A ako to reálne fungovalo? Presne tak ako klasická hra Kameň, papier, nožnice.. Keď s micro:bitom žiaci potriasli, náhodne sa im zobrazil na displeji buď kameň, papier alebo nožnice. To bola zábava!

          • Motorky ovládané micro:bitom

            Žiaci si dnes na krúžku Roboty a programovanie postavili zo sady Wukong 32v1 motorky, ktoré ovládal samozrejme náš kamoš micro:bit. Dokonca sme urobili aj preteky, pozrite si video ako to dopadlo :)

            Mgr. Lenka Jančíková

            Kliknite na priložený odkaz a zobrazí sa Vám video z dnešného krúžku.

            A v neposlednom rade prikladáme video, kde si náš šikovný žiak Maroš Sisák sám vylepšil program a naprogramoval micro:bit tak, aby sa motorka navyše aj otáčala do strán.

          • KARNEVAL

            Dňa 27.1.2023 v čase medzi 9:00 a 12:00 sa na našej škole uskutoční KARNEVAL pre deti MŠ a žiakov 1. stupňa ZŠ. Karneval sa bude konať v školskej jedálni.

            >>> Príď, tešíme sa na teba a ukáž, že práve tvoja maska je tá naj! <<<

            Aké ceny na vás čakajú?

            • Každá maska dostane sladkú odmenu.
            • S
          • Vyrobili sme si krokomer

            Dnes si žiaci na hodine digitálnych technológií vyrobili vlastný krokomer. Ako? No predsa s microbitom! Microbit obsahuje malú súčiastku – senzor akcelerometer, ktorý zaznamenáva údaje, ak sa s ním potrasie, otočí do strán, rýchlo pohne atď. K nášmu krokomeru sme využili možnosť „potrasenia“. Žiaci si s pomocou pani učiteľky Mgr. Lenky Jančíkovej naprogramovali microbit tak, aby po potrasení začal počítať kroky, čiže po každom kroku mal pripočítať +1 krok. Úlohou žiakov bolo zistiť koľko krokov urobia od počítačovej učebne k jedálni. Získané údaje sú zaznamenané v tabuľke. Musíme skonštatovať, že meranie krokov pomocou microbita asi nebude veľmi presné, no základ je, že sa žiaci naučili niečo nové – používanie premenných v programe, pochopili funkciu akcelerometra a zažili príjemnú a veselú hodinu s kamošom microbitom. Tešíme sa na ďalšie projekty 😊 (Nezabúdajte, že programovať microb

          • Návšteva pekárne

            „Chlieb sa nikdy nepreje“. Naši predškoláci navštívili dňa 16. januára pekáreň na Družbe. Tentokrát vďaka aktivitám Detskej univerzity mali možnosť spoznať prácu pekárov. Je pre nás samozrejmosťou, že chlieb alebo pečivo jeme každý deň. Ale ako sa taký chlieb, rožok či vianočka dostane až k nám? Návšteva pekárne pomohla deťom pochopiť, ako vznikne chlebík. Hneď v úvode si prezreli priestory pekárne. Deti mali možnosť vidieť postup výroby chlebíkov, pečiva a iných pekárenských výrobkov. Sledovali celý výrobný proces od prípravy vstupných surovín, cez miesenie cesta , kysnutie cesta až po hotový výrobok – chutný, čerstvý chlebík. Zruční pekári popri svojej práci ,odpovedali aj na zvedavé detské otázky. Dozvedeli sme sa, že okrem klasického gazdovského chleba, pečú aj chlebíky zemiakové, mrkvové, kukuričné, chlieb multikorn, či delikates. Z ostatných pekárenských výrobkov je to rôzn

          • Pozvánka na ples

            Srdečne Vás pozývame na 4.Druž-Bál- 18.2.2023 o 18,00 hod, Hotel Šariš.

            Vstupenky v cene 38 eur si môžete zakúpiť na sekretáriáte školy. Podrobnosti nájdete na plagáte

            Všetci ste srdečne vítaní! Tešíme sa na vašu účasť.

          • Mikuláš 2022

            ​​​​​Aj na našu školu ráno 6.12.2022 prišiel medzi deti Mikuláš.

            Čarovný deduško so svojimi pomocníkmi - Anjelikom a 3 čertiskami prišli postupne do všetkých tried a obdarovali deti sladkými balíčkami.Na tvárach detí vykúzlili úsmev,radosť a šťastie. No u tých najmenších sa pri vstupe čertov objavili aj slzičky.

          • Drogy a drogové závislosti.

            Drogy sú látky, ktoré majú vplyv na centrálny nervový systém a tým narúšajú prirodzené fyzické procesy. Môžu preto mať vplyv na vnímanie zmyslových vnemov, pocitov a nálad. Užívateľ drog má falošný pohľad na realitu, čo často vedie k nebezpečnému preceňovaniu. Človek pod vplyvom drogy ignoruje potreby svojho tela, nevníma nebezpečenstvo a môže ohroziť seba i ostatných. V dôsledku užívania drog sa odohráva mnoho nehôd. Nebezpečenstvom je tiež vznik fyzickej a psychickej závislosti od drog a podriadenie života tejto závislosti. To hrozí hlavne u mladších ľudí, ktorí sú často ochotní riskovať viac ako staršia generácia. Na túto tému prebiehala beseda na našej škole v VIII. A triede s policajtkou p. Vojtáškovou, ktorá žiakom priblížila ako delíme dnes drogy, ale tiež, čo sa stane, ak u niekoho drogy nájdu. Žiaci sa zapájali do diskusie a rozšírili si svoje vedomosti o nebezpečenstve drog

          • Jesenný zber papiera

            Papier v dnešnej dobe zohráva významnú úlohu a je neodmysliteľnou súčasťou života nielen pre školákov či podnikateľov, ale aj pre obalový priemysel.

            Papier sa vyrába zhutnením celulózy, ktorá sa získava z ihličnatých stromov, ako je smrek, jedľa, ale pri jeho výrobe môžu byť použité aj iné dreviny a materiály. K výrobe jednej tony papiera je potrebné približne 2 až 3 tony dreva, veľké množstvo vody a elektriny.

          • Workshop MICROBIT

            Dňa 14. 12. 2022 sa na našej škole konali dva motivačné workshopy (organizované organizáciou AjTyvIT) zamerané na programovanie microbitov.

            Týchto workshopov sa zúčastnili žiaci 4. a 5. ročníka. Žiaci 4. ročníka sa s microbitom stretli po prvýkrát, naučili sa z čoho sa skladá a ako funguje. Vyskúšali si základné jednoduché programy ako zobrazenie obrázkov na displeji, používanie tlačidiel alebo ovládali microbit zvukom – po tlesknutí sa im zobrazil obrázok. Žiaci 5. ročníka si vyskúšali zložitejšie programy, pretože microbit už poznajú z vyučovania. Skúsili s microbitom merať teplotu, posielať si správy cez rádiovú komunikáciu a dokonca pomocou krokosvorkových káblov vyrobili elektrický obvod a rozsvietili LED diódu. Žiakom sa to veľmi páčilo a veríme, že sa budú tešiť na ďalšie hodiny s microbitom 😊.

    • Partneri

    • Prihlásenie

    • Zvonenia

      Nedeľa 5. 5. 2024
    • Počet návštev: 1261080
    • Fotogaléria

        zatiaľ žiadne údaje
    • Kontakty

      • Základná škola s materskou školou
      • sekretariát - 054/4723429 ekonomické odd. - 0910155516 školská jedáleň - 0910155517 ŠKD - 0904155517 MŠ - 0903646132
      • Pod papierňou 16A, 085 01 Bardejov 085 01 Bardejov Slovakia
      • 37874004
      • 2021636056
  • Fotogaléria

      zatiaľ žiadne údaje